Vánoční výlet do Olomouce | ZŠ a MŠ Píšť - Základní škola a Mateřská škola Píšť

Vánoční výlet do Olomouce

Vánoční výlet do Olomouce

Vánoční výlet do Olomouce

V pondělí 21. 12. vyjeli žáci šesté, osmé a deváté třídy, spolu s třídními učiteli na výlet do vánočně vyzdobeného města - Olomouc. Na začátku našeho výletu, po téměř dvouhodinové jízdě autobusem, jsme navštívili dominikánský klášterní kostel gotického stylu. Po krátké přednášce o svátcích, tradicích a vyplnění pracovního listu nás bratr Marek provedl kostelem. Ukázal nám betlém, kresby i fresky na stěnách kostela.

Úzké dlážděné uličky nás přivedly na náměstí s vánočními trhy. Na náměstí jsme si kromě orloje, sloupu Nejsvětější trojice, Caesarovy kašny, a jiných památek mohli prohlédnout šestnáctimetrový vánoční strom Naděje, ručně vyřezávaný dřevěný betlém, vánoční stánky a kluziště. Pro návštěvníky byla přichystána zvonička, kde jsme si mohli zazvonit s přáním, které snad doletělo k ježíškovi. V chladném počasí nás mnohé přilákala vůně skořice, nejrůznějšího koření, čokolády, trdelníků, klobásek a samozřejmě i výborného vánočního punče s ovocem, na kterém jsme si pochutnali. Po prohlídce obou náměstí si děti nakoupily poslední zbývající dárky pro své blízké.

Po občerstvení a načerpání sil jsme se v podvečer vrátili domů a těšili se na přicházející vánoční prázdniny, ke kterým chyběl jen malý krůček.


© ARSYLINE 2017 - 2025 postaveno na systému AKTIVNÍ ŠKOLA
Upozornění
Zavřít
Dotaz řediteli

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít dotaz
Odhlášení oběda

Odhlášení obědů se provádí do 12 hodin předcházejícího dne.

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít
Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Zavřít